III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.04.2020r. - Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Przychodzimy i stajemy wokół ołtarza zmęczeni i pełni obaw i niepokoju, co będzie dalej. Na ołtarzu Pana wraz z Jego Ofiarą składamy nasze gorące prośby o zachowanie nas od pandemii i suszy. Minął kolejny tydzień zmagania się z epidemią koronawirusa. Po zmianie przepisów odnośnie uczestniczenia w nabożeństwach i na mszy św. w kościele mamy wolne miejsca w czasie liturgii. Dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie: osoby starsze, dzieci i młodzież z opiekunami, oraz tych, co chcą się spotkać z Bogiem, ale nie chcą w niedzielę zajmować miejsca innym. W kościele naszym może przebywać w wyznaczonych miejscach 50 osób a na wyznaczonych ławka wokół kościoła też są miejsca. Można też uczestniczyć w modlitwie w samochodzie przy murze kościelnym. Radiofonizacja pozwoli nam na to. Prosimy tylko o wielką roztropność i wzajemny szacunek. Zachowujemy odległości i nosimy maseczki. Rodzice z dziećmi małymi, które nie mogą usiedzieć na miejscu proszeni są o zajęcie miejsca w zakrystii lub na zewnątrz przy pomniku. Nie mogą dzieci chodzić po kościele. Na czas komunii św. można podejść do kościoła. Wchodząc do kościoła nie zatrzymujemy się w przejściu. Jest ono zawsze puste dla komunikacji.
2.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustąpienia pandemii, za Ojczyznę i o deszcz w poniedziałek, środę i piątek od g. 17:30 do 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3.     W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca spowiedź dzieci, młodzieży i dorosłych przed mszą św. rano od. g. 6:30 i od g. 16:30 do 18:00.
4.     W sobotę liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski patronki Polski, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o g. 7:00. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o g. 7:00 ; 9:00 i 18:00.
5.     Od przyszłej niedzieli kwartalne dni modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
6.     W związku z dyspensą ks. abpa M. Jędraszewskiego od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek nie ma postu.
7.     Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w poniedziałek, środę i piątek przed mszą św. wieczorną w pozostałe dni po mszy św.
8.     W związku z zaistniała sytuacją chorobową zewnętrzna uroczystość I komunii św. zostaje przeniesiona na wrzesień. Natomiast, jeżeli ktoś z rodziców pragnąłby, by jego dziecko miało I komunię św. bez uroczystości zewnętrznej w lokalu w maju, to proszę o kontakt z ks. proboszczem. Jest taka możliwość.
9.     Od piątki 1 maja do 17 maja przy sali gimnastycznej będzie wystawa fotograficzna pana Andrzeja Kalinowskiego „Wybrany przez Naród” poświęcona wyborowi na Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę.
10.  Został wydany parafialny modlitewni zawierający wszystkie nabożeństwa celebrowane w parafialnym kościele. Pragnieniem ks. proboszcza jest by on był prezentem dla każdej rodziny w parafii, aby mogła się ona łączyć z całą wspólnotą parafialną we wspólnej modlitwie, kiedy sytuacja zewnętrzna na to nie pozwala. Dlatego proszę radnych poszczególnych rejonów o spotkanie z ks. proboszczem w ustalonym przez nich terminie po 3 maja w celu odebrania i rozniesienia modlitewników do rodzin.