Ks. Proboszcz Władysław Palmowski uhonorowany nagrodą Kustosza Pamięci Narodowej

IMG 20210704 155836 2

W minionym tygodniu, 29 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas XX gali Nagrody IPN – ks. Proboszcz Władysław Palmowski został wyróżniony tytułem „Kustosza Pamięci Narodowej".

Spośród ponad dwustu kandydatów z Polski i zza granicy kapituła wyłoniła jedynie pięciu laureatów.

Ta prestiżowa nagroda jest uhonorowaniem osób chroniących wartości, dzięki którym Polska przetrwała przez lata zniewolenia.

Jako parafianie jesteśmy dumni, że wysiłek ks. Proboszcza, który mamy możliwość widzieć na co dzień , został doceniony na najwyższym szczeblu państwowym!

Dziękujemy ks. Proboszczowi za to, że historię Polski, a szczególnie historię naszej Parafii traktuje jak najcenniejszy skarb i stara się ją na różne sposoby podtrzymywać, prezentować i zachować dla przyszłych pokoleń.

Życzymy wiele błogosławieństwa Bożego w realizowaniu marzeń Kustosza Pamięci Narodowej!