"W tej parafii wiele się dzieje"

włącz . Opublikowano w My młodzi

Tymi słowami rozpoczął swoje rekolekcyjne kazanie w Brzoskwini ks. prałat Józef Jakubiec.

W ostatnich miesiącach w naszej parafii wydarzyło się wiele pięknych wydarzeń, których inicjatorami i organizatorami była młodzież.

23.04.2016

włącz . Opublikowano w Wzgórze pamięci

plakat NIEZŁOMNI KWIECIEN

800 lat parafii - 270 lat kościoła

włącz . Opublikowano w Strona Główna

caloscUroczystość poświęcenia krzyża na obelisku upamiętniającym 800 lat parafii Morawickiej i 270 lat obecnej świątyni. Mszy św. i kazanie wygłosił ks. Krzysztof Dyrek, obecni byli ks. rodacy ks. Krzysztof Dębski i ks. por. Mateusz Korpak. W uroczystości wzięli udział księża proboszczowie z parafii, które zostały wydzielone z parafii Morawica: Mników, Czułów i Balice. Obecni byli także pan prof. Ryszard Legutko, pan Bogdan Pęk oraz gospodarz naszej gminy pan Paweł Miś. Dziękujemy także druhom z OSP Brzoskwinia. Bóg zapłać wszystkim za obecność z nami w tym uroczystym dniu.