Szlachetna Morawica 2016

szlachetna paczka
Szczęść Boże,

W tym roku tak jak w poprzednim młodzież z naszej parafii pragnie gorąco zaprosić wszystkich do udziału w Akcji „Szlachetna Paczka”

W zeszłym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w akcję pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Zwróciliśmy się do Państwa z prośbą o wsparcie i nie zawiedliśmy się! W przygotowanie Szlachetnej Paczki dla Pani Stanisławy mieszkającej w Liszkach włączyło się ponad 50 osób, które ofiarowały dary w łącznej wysokości 2 800,00 zł za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

W tym roku chcielibyśmy pomóc Pani Halinie mieszkającej na terenie Gminy Liszki.

Niespełna 4 lata temu musiała zrezygnować z pracy aby móc opiekować się chorą mamą, która nie jest już w stanie samodzielnie funkcjonować. Jedynym źródłem dochodu dla rodziny jest niewielka emerytura pani Jadwigi, która praktycznie w całości jest wydatkowana na jedzenie, lekarstwa i środki higinieniczne. Pani Halina nie narzeka na swój los, jest dumna, że opieka nad mamą idzie jej coraz lepiej. Z pogodą ducha i uśmiechem na twarzy poświęca każdy swój dzień na czuwanie przy najbliżej swemu sercu osobie.

Wspólnie możemy pomóc Pani Halinie przede wszystkim poprzez zakup pampersów oraz prześcieradeł dla jej mamy, a także poprzez przygotowanie paczek z żywnością o długim terminie ważności oraz środków czystości.

W tym roku chcemy wesprzeć również najbardziej bezbronnych. Po raz pierwszy chcielibyśmy pomóc dzieciom z oddziału hematologii i onkologii szpitala w Prokocimiu. Tym odważnym pacjentom doświadczonych cierpieniem chcielibyśmy przekazać niewielkie dary, które są tak wielkie i cenne w oczach dziecka......kredki, malowanki i książki z bajkami, które choć na chwilę sprawią że ich świat nabierze barw.

Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w akcje zapraszamy w niedzielę 27.11.2016 po każdej Mszy Św. do Zakrystii bocznej, gdzie będzie można zapisać się na listę, wybrać rzecz, produkt który będą Państwo chcieli ofiarować. Zakupione przez Państwa produkty będziemy zbierać w niedzielę 4.12.2016 w Sali u Św. Józefa po każdej Mszy Świętej.

Zróbmy razem coś dobrego!

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny:

Agnieszka       516 22 44 02

Paweł             604 74 47 66