Pielgrzymka Ruchu dla Lepszego świata w Morawicy

włącz . Opublikowano w Strona Główna.

 wieczernikWszyscy jesteśmy braćmi,
Jesteśmy jedną rodziną,
Tej prawdy nic już nie zaćmi
I teraz jest jej godzina!

27 września w naszej parafii gościliśmy członków XV międzynarodowego spotkania promotorów Ruchu Dla Lepszego Świata. Na uroczystej Mszy świętej o godz. 11 wokół Ołtarza Pańskiego w Morawicy zgromadzili się wierni z 27 krajów świata, m.in. z Korei, Wybrzeża Kości Słoniowej, Włoch, Kolumbii, Zimbabwe, Meksyku, Kongo, USA, Puerto Rico, Hiszpanii, Brazylii, Papui, Nowej Gwinei, Belgii, Portugalii, Peru i Kamerunu. Od piątku do niedzieli na terenie naszej parafii obradowała także liczna grupa polskich promotorów Ruchu.

Msza święta celebrowana przez 30 księży, podczas której modliliśmy się w różnych językach świata, sprawiła, że zniknęły wszelkie bariery i podziały. Tego dnia szczególnie wybrzmiała modlitwa powszechna Kościoła oraz wyznanie, że jesteśmy dziećmi jednego Boga w wołaniu ,,Ojcze Nasz” kiedy to cały, zjednoczony Lud Boży trzymał się za ręce.

Wspólne spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że przecież wszyscy kochamy w tym samym języku.

            Anna Soja

 

wieczernik morawica 27.09.2015 138wieczernik morawica 27.09.2015 024wieczernik morawica 27.09.2015 048

 

 

więcej zdjęć znajdziesz w galerii